Statut Fundacji Profilaktyki i Odnowy Rodziny
sporządzony 27.12.2013r.
Postanowienia ogólne
§ 1
-
Fundacja pod nazwą Fundacja Profilaktyki i Odnowy Rodziny, zwana dalej Fundacją, ustanowiona przez:
-
Agnieszkę Zaremba
-
Bogusława Zaremba
-
zwanych dalej Fundatorami, aktem notarialnym sporządzonym przez notariusza Dagmarę Konopkę w kancelarii notarialnej w Świdniku przy ul. Racławickiej 17/3, w dniu 02.01.2013 roku działa na podstawie przepisów prawa polskiego oraz niniejszego statutu.
-
Fundacja jest apolityczna, promuje wartości rodzinne i katolickie
§ 2
1. Fundacja ma osobowość prawną.
2. Nadzór nad Fundacją sprawuje minister właściwy ds. pracy i polityki społecznej.
§ 3
-
Siedzibą Fundacji jest miasto Świdnik.
-
Czas trwania Fundacji jest nieograniczony.
-
Terenem działalności Fundacji jest obszar Rzeczpospolitej Polskiej, przy czym dla właściwego realizowania celów społecznych i gospodarczych może ona prowadzić działalność także poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej.
-
Fundacja może dla celów współpracy z zagranicą posługiwać się tłumaczeniem nazwy w wybranych językach obcych.
-
Fundacja używa pieczątek z danymi identyfikacyjnymi Fundacji.
-
Fundacja może używać wyróżniającego ją znaku graficznego.
§ 4
-
Fundacja może zakładać filie, a także przystępować do spółek .
-
Fundacja może być członkiem międzynarodowych organizacji o zbliżonych celach.
-
Fundacja może ustanawiać certyfikaty, odznaki, medale honorowe i przyznawać je wraz z innymi nagrodami i wyróżnieniami osobom fizycznym i prawnym zasłużonym dla Fundacji, przyczyniającym się do realizacji celów statutowych.
§ 5
Fundacja prowadzi działalność gospodarczą służącą realizacji celów statutowych.
Cele i zasady działania Fundacji.
§ 6
Fundacja została powołana w celu:
Cel główny:
Celem fundacji jest podejmowanie wszelkiego rodzaju działań profilaktycznych, edukacyjnych, wychowawczych i terapeutycznych wspierających osoby przygotowujące się do życia w rodzinie i żyjące w rodzinie, a przez to przyczyniających się do lepszego funkcjonowania społeczeństwa polskiego.Działania swoje Fundacja koncentruje na rodzinie jako podstawowej komórce społecznej, będącej środowiskiem najlepiej kształtującym i tworzącym najwyższe wartości w życiu człowieka. Prawidłowe funkcjonowanie rodziny zależy w znacznym stopniu od szeroko rozumianej profilaktyki, profesjonalnej terapii i działań pro rodzinnych i pro zdrowotnych.
Cele szczegółowe:
1. Popularyzacja wiedzy, nauki oraz kształtowanie umiejętności, postaw i poglądów służących zdrowemu i prawidłowemu funkcjonowaniu: osoby, rodziny i społeczeństwa;
2. Organizowanie, finansowanie wykładów, odczytów, seminariów, sympozjów, warsztatów, lekcji i szkoleń jak i również innych form działalności oświatowej dotyczących życia rodzinnego i społecznego. Opracowywanie i wprowadzenie interdyscyplinarnych programów i metod pracy z uczestnikami zajęć.
3. Inicjowanie i tworzenie miejsc i poradni służących pomocą w rozwiązywaniu problemów rodzinnych, zdobywaniu wiedzy, nabywaniu umiejętności, kształtowaniu prorodzinnych i prospołecznych postaw sprzyjających, dojrzałemu funkcjonowaniu osoby i rodziny. Tworzenie i wspieranie działalności terapeutycznej: psychoterapii osobowości, terapii małżeństw i rodzin, terapii uzależnień i chorób przenoszonych drogą płciową, opieki prekoncepcyjnej i terapii niepłodności. Prowadzenia działalności terapeutyczno-doradczej w zakresie życia osobistego, rodzinnego i społecznego.
4. Tworzenie i propagowanie nowoczesnych programów, technologii, narzędzi badawczych, technik i metod, wykorzystywanych w poradnictwie pedagogiczno – psychologicznym, rodzinnym i społecznym, które prowadzą do dojrzałej osobowości, prawidłowo funkcjonującej rodziny, zdrowego stylu życia i żywienia, oraz stosowania ekologicznych metod rozpoznawania płodności.
5. Inicjowanie i prowadzenie oddziaływań profilaktycznych (np.: kursy dla narzeczonych i młodzieży, lekcje szkolne) służących zdrowemu funkcjonowaniu małżonków i ich potomstwa w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego, w szczególności wychowania do: dojrzałej miłości, akceptacji i szacunku dla godności i życia osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci; chrześcijańskiego systemu wartości, komunikacji interpersonalnej i asertywności, ekologii i ekologicznych metod rozpoznawania płodności, zdrowego stylu życia i odżywiania.
6. Prowadzenie i wspieranie profilaktyki HIV/AIDS szczególnie poprzez promowanie czystości przedmałżeńskiej i wierności małżeńskiej.
7. Inicjowanie i wspieranie nowatorskich rozwiązań aktywizujących dojrzałe życie osoby, rodziny i społeczeństwa.
8. Działalność charytatywna - pomoc rzeczowa i materialna - na rzecz rodziny,
9. Świadczenie bezpośredniej i pośredniej pomocy finansowej, rzeczowej, organizacyjnej, naukowej, oświatowej, wychowawczej, badawczej, kulturalnej i merytorycznej na rzecz instytucji i osób działających dla dobra rodziny.
14. Działalność na rzecz organizacji i firm, których podstawowymi celami jest: działalność naukowa, naukowo-techniczna, oświatowa, edukacyjna, wychowawcza, kulturalna, w zakresie: problematyki małżeńsko-rodzinnej; ochrony i wspierania życia małżeńsko-rodzinnego w polityce społecznej; pomocy społecznej; promocji zdrowia, zdrowej żywności i zdrowego żywienia; działań na rzecz poprawienia demografii kraju, kultury fizycznej, rekreacji i wypoczynku rodzin; ochrony środowiska.
10. Realizowanie pomocy w formie organizowania i dofinansowywania materiałów szkoleniowych, szkoleń, sympozjów, zebrań naukowych, warsztatów, weekendów i wczasów, rekolekcji także z udziałem przedstawicieli środowiska nauki, oświaty i kultury, poświęconych tematyce dojrzałości osobowościowej, relacji małżeńsko-rodzinnej, profilaktyce uzależnień, integracji międzypokoleniowej, pomocy rodzinie z osobą niepełnosprawną oraz przygotowywaniu grup pokoleniowych do następnych etapów i zadań życia rodzinnego i społecznego.
Prowadzenie zajęć i warsztatów dla:
- małżeństw,
- rodzin,
- narzeczonych,
- studentów,
- dzieci i młodzieży szkolnej,
- związków niesakramentalnych,
- osób jeszcze samotnych pragnących założyć rodzinę;
- par mających problemy z uzyskaniem poczęcia dziecka;
- seniorów;
- grup pokoleniowych w celu integracji międzypokoleniowej, także w rodzinach z osobami niepełnosprawnymi.
11. Pomoc rodzinom w opiece nad dzieckiem poprzez tworzenie klubików dziecięcych, placówek przedszkolnych, świetlic, zajęć pozalekcyjnych rozwijających zdolności i umiejętności dzieci i młodzieży.
12. Działalność wydawnicza, reklamowa i upowszechnianie wiedzy dotyczącej życia małżeńsko-rodzinnego.
13. Współpraca z organami administracji państwowej i samorządowej, a także organizacjami społecznymi i wyznaniowymi w zakresie intensyfikowania działań na rzecz prawidłowego i zdrowego funkcjonowania osoby ludzkiej i rodziny.
§ 7
Fundacja realizuje swoje cele poprzez:
-
Prowadzenie Ośrodka Profilaktyki i Odnowy Rodziny.
-
Prowadzenie strony internetowej.
-
Organizację i prowadzenie warsztatów, szkoleń, kursów, wykładów, konferencji, sympozjów, terapii oraz poradnictwa obywatelskiego psychologicznego, pedagogicznego i prawnego w szczególności małżeńsko-rodzinnego i osobowościowego w postaci niezależnych usług wspierających samodzielność, dojrzałość, zdrowie, możliwości prokreacyjne obywateli i ich rodzin.
-
Propagowanie wartości rodzinnych w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, uczelniach wyższych zwłaszcza w zakresie przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie. Przygotowywanie programów zajęć z przeznaczeniem dla różnego rodzaju szkół w zakresie wychowania do życia w rodzinie.
-
Organizację i prowadzenie rekolekcji; rekreacji i wypoczynku dla wymienionych w celach szczegółowych grup społecznych.
-
Organizowanie zajęć terenowych, wycieczek, zielonych szkół, obozów letnich i zimowych oraz wczasów i ośrodków agroturystycznych.
-
Działalność edukacyjną, wydawniczą, reklamową i badawczą.
-
Wydawanie broszur, płyt CD, DVD, kaset audio ze słuchowiskami oraz kaset video z filmami służącymi edukacji w zakresie wychowania w rodzinie,
-
Prowadzenie klubików dziecięcych, placówek przedszkolnych, świetlic oraz zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży także w placówkach nie należących do Fundacji.
-
Prowadzenie ośrodków edukacyjnych dla młodzieży i dorosłych, w tym szkół.
-
Prowadzenie działalności wychowawczej oraz uświadamiającej wśród dzieci, młodzieży i rodzin, dla ograniczenia przyczyn i skutków zagrożeń patologicznych
-
Akcje promocyjne, imprezy masowe w tym akcje charytatywne, kwesty, zbiórki, aukcje przedmiotów przekazanych między innymi przez darczyńców.
-
Kontakty między przedstawicielami różnych krajów, społeczności i związków wyznaniowych służące nawiązaniu współpracy w celu realizacji zadań statutowych.
-
Finansowanie lub dofinansowanie materiałów szkoleniowych, kursów, szkoleń, warsztatów, terapii osobom potrzebującym.
-
Pomoc finansową i rzeczową udzielaną osobom, organizacjom lub instytucjom w ramach prowadzonych programów.
-
Współpracę z władzami samorządowymi, rządowymi i organizacjami pozarządowymi i wyznaniowymi w zakresie wymienionym w celach działania Fundacji.
-
Prowadzenie działalności gospodarczej produkcyjno-handlowo-usługowej, dzięki której Fundacja będzie pozyskiwać środki finansowe i rzeczowe na realizację powyższych celów Fundacji.
§ 8
-
Dla osiągnięcia swych celów Fundacja może wspierać działalność innych osób i instytucji zbieżną z jej celami.
-
Działalność gospodarcza Fundacji może być również realizowana przez uczestnictwo w spółkach na zasadach określonych w stosownych przepisach.
Majątek i dochody Fundacji.
§ 9
-
Majątek Fundacji stanowi jej fundusz założycielski w kwocie 2200 (dwa tysiące dwieście ) złotych oraz inne mienie nabyte przez Fundację w toku działania.
-
Z funduszu założycielskiego na działalność gospodarczą przeznacza się kwotę 1 000 (jeden tysiąc) złotych.
§ 10
Fundacja odpowiada za swoje zobowiązania całym swym majątkiem.
§ 11
Dochody Fundacji pochodzić mogą w szczególności z:
-
darowizn, spadków, zapisów krajowych i zagranicznych
-
dotacji i subwencji oraz grantów,
-
dochodów z darów, zbiórek i imprez publicznych,
-
dochodów z tytułu przeprowadzania aukcji,
-
dochodów z majątku Fundacji,
-
dochodów z działalności gospodarczej Fundacji,
-
odsetek bankowych, z lokat i depozytów,
-
1% podatku, w przypadku uzyskania statusu pożytku publicznego.
§ 12
-
Dochody pochodzące z dotacji, darowizn, spadków i zapisów mogą być użyte na realizację wszystkich celów Fundacji, o ile ofiarodawcy nie postanowili inaczej.
-
W sprawach przyjęcia darowizn i dziedziczenia oświadczenia wymagane przepisami prawa składa Zarząd Fundacji.
-
W przypadku powołania Fundacji do dziedziczenia, jej Zarząd składa oświadczenie o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza.
-
Przyjęcie przez Fundację darowizny lub spadku nie może spowodować przejęcia przez Fundację długów przewyższających wartość mienia przyjmowanego.
-
Fundacja może gromadzić swoje Fundusze w walucie polskiej oraz walutach obcych we właściwych bankach zgodnie z przepisami polskiego prawa dewizowego.
-
Zabrania się:
a) udzielania pożyczek lub zabezpieczania zobowiązań majątkiem Fundacji w stosunku do członków organów lub pracowników oraz osób, z którymi członkowie organów oraz pracownicy Fundacji pozostają w związku małżeńskim, we wspólnym pożyciu albo w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia albo są związani z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli, zwanych dalej „osobami bliskimi”,
b) przekazywania majątku Fundacji na rzecz członków organów lub pracowników oraz ich osób bliskich, na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich, w szczególności, jeżeli przekazanie to następuje bezpłatnie lub na preferencyjnych warunkach,
c) wykorzystywania majątku Fundacji na rzecz członków organów lub pracowników oraz ich osób bliskich na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich, chyba że to wykorzystanie bezpośrednio wynika z celu statutowego,
d) zakupu towarów lub usług od podmiotów, w których uczestniczą członkowie organów Fundacji lub pracownicy oraz ich osób bliskich, na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich lub po cenach wyższych niż rynkowe.
Władze Fundacji.
§ 13
-
Władzami fundacji są:
-
Rada Fundacji, zwana dalej Radą,
-
Zarząd Fundacji, zwany dalej Zarządem
-
-
Członkowie Rady Fundacji:
a) nie mogą być członkami Zarządu ani pozostawać z nimi w związku małżeńskim, we wspólnym pożyciu, w stosunku pokrewieństwa, powinowactwa lub podległości służbowej,
b) nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe,
c) mogą otrzymywać z tytułu pełnienia funkcji w takim organie zwrot uzasadnionych kosztów lub wynagrodzenie w wysokości nie wyższej niż przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw ogłoszone przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za rok poprzedni.
-
Fundatorzy mogą wchodzić w skład organów Fundacji.
Rada Fundacji.
§ 14
-
Rada Fundacji jest organem kontrolnym i opiniującym Fundacji.
-
Rada Fundacji składa się z trzech do pięciu członków.
-
Członków Rady Fundacji powołują Fundatorzy na pięcioletnią kadencję.
-
Funkcję członka Rady można pełnić przez więcej niż jedną kadencję.
-
W szczególnie uzasadnionych przypadkach (np. rażące naruszenie zasad statutowych, nieprzestrzeganie postanowień i uchwał władz Fundacji; brak przejawów aktywnej działalności na rzecz Fundacji; utrata praw obywatelskich na mocy prawomocnego wyroku sądu) odwołanie członka Rady i przez to pozbawienie go członkostwa w Radzie, może nastąpić w wyniku uchwały podjętej i przegłosowanej przez pozostałych członków Rady Fundacji. W tym przypadku Fundatorzy powołują nowego członka Rady Fundacji.
-
Członkostwo w Radzie Fundacji ustaje w przypadku pisemnej rezygnacji z członkostwa, utraty praw obywatelskich na skutek skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo popełnione z winy umyślnej lub śmierci członka Rady.
-
W razie powołania członka Rady Fundacji, za jego zgodą, do Zarządu Fundacji,– członkostwo takiej osoby w Radzie Fundacji ulega zawieszeniu, odpowiednio na czas pełnienia funkcji w Zarządzie.
-
Rada wybiera ze swego grona Przewodniczącego Rady. Przewodniczący Rady kieruje pracami Rady, reprezentuje ją na zewnątrz oraz zwołuje i przewodniczy zebraniom Rady. Przewodniczącego Rady pierwszej kadencji wybierają Fundatorzy.
§ 15
-
Rada Fundacji zbiera się co najmniej 1 raz w roku.
-
Radę Fundacji zwołuje Przewodniczący Rady z własnej inicjatywy albo na wniosek Zarządu lub Fundatora, zgłoszony na piśmie.
-
Rada Fundacji podejmuje decyzje w formie uchwał - zwykłą większością głosów, w razie równej liczby głosów decyduje głos Przewodniczącego.
-
Posiedzenie Rady może być zwołane w trybie nadzwyczajnym – z inicjatywy Zarządu bądź na pisemny wniosek Przewodniczącego lub przynajmniej dwóch jej członków dla rozpatrzenia sprawy o szczególnym charakterze.
-
Nadzwyczajne posiedzenie Rady winno być zwołane nie później niż w ciągu 14 dni od daty zgłoszenia wniosku.
-
Każdy z członków zwyczajnych Rady dysponuje jednym głosem.
-
Posiedzenia Rady prowadzi Przewodniczący lub Wiceprzewodniczący Rady
§ 16
Do zadań Rady należy w szczególności:
-
Ocena pracy Zarządu, przyjmowanie corocznych sprawozdań lub bilansu i udzielanie członkom Zarządu absolutorium.
-
Kontrolowanie bieżącej działalności Zarządu Fundacji.
-
Wytyczanie głównych kierunków działalności Fundacji wraz z Zarządem.
-
Nadzór nad działalnością Fundacji.
-
Podejmowanie na wniosek Zarządu Fundacji decyzji o połączeniu z inną Fundacją lub o likwidacji Fundacji.
Zarząd Fundacji.
§ 17
-
Zarząd Fundacji składa się z nie więcej niż trzech osób powoływanych przez Fundatorów na dziesięcioletnią kadencję.
-
Funkcję członka Zarządu można pełnić przez więcej niż jedną kadencję.
-
Fundatorzy powołują Prezesa i Wiceprezesa Zarządu.
-
Pierwszym Prezesem i Wiceprezesem Zarządu są Fundatorzy, a w przypadku ustąpienia któregoś z nich lub śmierci, wyznaczona przez nich osoba fizyczna.
-
Jeżeli Fundator nie wyznaczy swego następcy, Prezesem lub Wiceprezesem Zarządu Fundacji zostaje ten z jego spadkobierców, któremu w dniu opuszczenia stanowiska, przysługuje największa część spadku. W przypadku większej ilości takich osób, ten z nich, który jest najstarszy. Powyższe uprawnienia i zasady powoływania Prezesa i Wiceprezesa przechodzą na każdego z następców pełniących funkcję Prezesa i Wiceprezesa Zarządu Fundacji.
-
Poszczególni członkowie Zarządu mogą być odwołani przez Fundatorów przed upływem kadencji na skutek rażącego nie wywiązywania się ze swoich zadań w drodze uchwały podjętej jednomyślnie przez wszystkich Fundatorów. W tym przypadku Fundatorzy powołują nowych członków Zarządu do końca kadencji Zarządu.
-
Członkostwo w Zarządzie ustaje na skutek:
- złożenia pisemnej rezygnacji na ręce Przewodniczącego Rady Fundacji,
- utraty praw obywatelskich na skutek skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo popełnione z winy umyślnej,
- śmierci członka Zarządu.
8. Członkowie Zarządu nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe
§ 18
-
Zarząd kieruje działalnością Fundacji i reprezentuje ją na zewnątrz.
-
Do zadań Zarządu należy w szczególności:
-
uchwalanie rocznych planów działania Fundacji oraz planów finansowych,
-
sprawowanie zarządu majątkiem Fundacji,
-
ustalanie wielkości zatrudnienia i wysokości środków na wynagrodzenia pracowników Fundacji,
-
podejmowanie decyzji w sprawie zmiany statutu, połączenia z inną fundacją oraz likwidacji Fundacji,
-
przyjmowanie darowizn, spadków i zapisów, subwencji, grantów i dotacji
-
podejmowanie decyzji we wszelkich sprawach nie przekazanych do kompetencji innych organów
-
§ 19
-
Posiedzenia Zarządu odbywają się w miarę potrzeb, nie rzadziej jednak niż raz na pół roku
-
Posiedzenia Zarządu zwołuje Prezes, przesyłając informację o terminie pocztą elektroniczną, a w przypadku braku takiej możliwości listem poleconym na co najmniej 3 dni przed planowanym spotkaniem.
-
O posiedzeniu muszą być powiadomieni wszyscy członkowie Zarządu.
-
Zarząd podejmuje decyzje na posiedzeniach w formie uchwał - zwykłą większością głosów jego członków obecnych na posiedzeniu Zarządu. w razie równej liczby głosów decyduje głos Prezesa.
-
Zarząd może powoływać pełnomocników do kierowania wyodrębnioną sferą spraw należących do zadań Fundacji.
-
Zarząd co roku, do dnia 30 kwietnia, zobowiązany jest przedkładać Radzie Fundacji roczne sprawozdanie z działalności Fundacji.
Sposób Reprezentacji
§ 20
1. Oświadczenia woli w imieniu Fundacji, w tym w sprawach majątkowych, może składać jednoosobowo każdy członek Zarządu.
2. W sprawach majątkowych powyżej kwoty 50000 zł wymagany jest podpis dwóch członków Zarządu działających łącznie, w tym Prezesa.
Działalność gospodarcza Fundacji
§ 21
-
Fundacja prowadzi działalność gospodarczą bezpośrednio lub za pośrednictwem wyodrębnionego zakładu.
-
Zakres działalności gospodarczej Fundacji obejmuje (według Polskiej Klasyfikacji Działalności):
-
46.43.Z Sprzedaż hurtowa elektrycznych artykułów użytku domowego
-
46.46.Z Sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych i medycznych
-
46.49.Z Sprzedaż hurtowa pozostałych artykułów użytku domowego
-
46.90.Z Sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana
-
47.91.Z Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet
-
47.99.Z Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową, straganami i targowiskami
-
55.20.Z Obiekty noclegowe turystyczne i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania
-
55.90.Z Pozostałe zakwaterowanie
-
56.21.Z Przygotowywanie i dostarczanie żywności dla odbiorców zewnętrznych (katering)
-
58.11.Z Wydawanie książek
-
58.12.Z Wydawanie wykazów oraz list (np. adresowych, telefonicznych)
-
58.14.Z Wydawanie czasopism i pozostałych periodyków
-
58.19.Z Pozostała działalność wydawnicza
-
58.29.Z Działalność wydawnicza w zakresie pozostałego oprogramowania
-
59.11.Z Działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych
-
59.13.Z Działalność związana z dystrybucją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych
-
59.14.Z Działalność związana z projekcją filmów
-
59.20.Z Działalność w zakresie nagrań dźwiękowych i muzycznych
-
60.10.Z Nadawanie programów radiofonicznych
-
63.99.Z Pozostała działalność usługowa w zakresie informacji, gdzie indziej niesklasyfikowana
-
68.10.Z Kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek
-
68.20.Z Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi
-
72.19.Z Badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych
-
72.20.Z Badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych
-
73.1 Reklama
-
77.2 Wypożyczanie i dzierżawa artykułów użytku osobistego i domowego
-
79.90.C Pozostała działalność usługowa w zakresie rezerwacji, gdzie indziej niesklasyfikowana
-
85.10.Z Wychowanie przedszkolne
-
85.51.Z Pozaszkolne formy edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych
-
85.52.Z Pozaszkolne formy edukacji artystycznej
-
85.89.A Nauka języków obcych
-
85.59.B Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane
-
85.60.Z Działalność wspomagająca edukację
-
86.90.E Pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej, gdzie indziej niesklasyfikowana
-
88.10.Z Pomoc społeczna bez zakwaterowania dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych
-
88.91.Z Opieka dzienna nad dziećmi
-
88.99 Z Pozostała pomoc społeczna bez zakwaterowania, gdzie indziej niesklasyfikowana
-
93.29.Z Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna
-
94.99.Z Działalność pozostałych organizacji członkowskich, gdzie indziej niesklasyfikowana
-
§ 22
Fundacja prowadzi księgowość zgodnie z przepisami prawa.
Zmiana Statutu
§ 23
1. Zmian w Statucie Fundacji dokonuje Zarząd Fundacji w porozumieniu z Radą Fundacji.
2. Zmiany Statutu mogą dotyczyć celów dla realizacji, których Fundacja została ustanowiona i określonych w akcie założycielskim.
Połączenie z inną fundacją.
§ 24
1. Fundacja może się połączyć z inną fundacją dla efektywnego realizowania swoich celów.
2. Połączenie z inną fundacją nie może nastąpić, jeżeli w jego wyniku mógłby ulec istotnej zmianie cel Fundacji.
§ 25
W sprawach połączenia z inną fundacją właściwy jest Zarząd, przy czym jego decyzje zapadają w drodze jednomyślnej uchwały i dla swej skuteczności wymagają zatwierdzenia przez Radę Fundacji.
Likwidacja Fundacji.
§ 26
-
Fundacja ulega likwidacji w razie osiągnięcia celów, dla których została ustanowiona lub w razie wyczerpania się jej środków finansowych i majątku.
-
Likwidatorów Fundacji powołuje i odwołuje Zarząd.
§ 27
1 Decyzję o likwidacji podejmuje Zarząd w drodze jednomyślnej uchwały, która w celu wywołania skutków prawnych wymaga zatwierdzenia przez Radę Fundacji.
2. O likwidacji Fundacji Zarząd Fundacji zawiadamia ministra właściwego do spraw pracy i polityki społecznej.
§ 28
Środki finansowe i majątek pozostały po likwidacji Fundacji mogą zostać przeznaczone mocą uchwały Rady Fundacji na rzecz działających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej organizacji o zbliżonych celach.
Statut został przyjęty dnia 02.01.2014r.
Fundatorzy:
Agnieszka Zaremba
Bogusław Zaremba