Sztuka naturalnego planowania rodziny. Powrót płodności po porodzie.

Sztuka naturalnego planowania rodziny. Powrót płodności po porodzie.

Cena: 39zł


 • Nowa książka z popularnej serii "Sztuka Naturalnego Planowania Rodziny" dotycząca powrotu płodności po porodzie.

 • Nowa książka z popularnej serii "Sztuka Naturalnego Planowania Rodziny" to uzupełnienie "Kursu podstawowego" o tematykę związaną z powrotem płodności po porodzie. Z ponad 20 letniego doświadczenia Ligi Małżeństwo Małżeństwu wynika, że okres ten jest najtrudniejszy jeżeli chodzi o stosowanie NPR. Książka w formie kursu zawierającego część teoretyczną i praktyczną wprowadza czytelnika w tajniki poznania płodności kobiety w tym okresie. LMM zaleca, aby przed lekturą części "Powrót płodności po porodzie" zapoznać się z "Kursem podstawowym".

  Okres przejściowy po urodzeniu dziecka, kiedy organizm kobiety dostosowuje się do zmian hormonalnych zachodzących po porodzie oraz do sposobu karmienia niemowlęcia, stawia przed małżonkami wyjątkowe wyzwania. Korzystając z podręcznika „Sztuka naturalnego planowania rodziny. Powrót płodności po porodzie”:
  - nauczycie się interpretować zmiany hormonalne zachodzące w okresie przejściowym po porodzie aż do powrotu normalnych cykli,
  - dowiecie się, jakie korzyści niesie wyłączne oraz przedłużone karmienie dziecka piersią,
  - zrozumiecie związek pomiędzy różnymi sposobami karmienia dziecka a powrotem płodności,
  - poznacie specjalne reguły naturalnego planowania rodziny w okresie poporodowym,
  - poczujecie się pewniej i wspólnie będziecie mogli podejmować odpowiedzialne decyzje rodzicielskie.
 • Fragment wstępu prof. dr hab. med. Bogdana Chazana:
  Treść książki w sposób przekonywujący dostarcza argumentów do tezy, że skuteczne stosowanie metod naturalnego planowania rodziny po urodzeniu dziecka jest możliwe. Większość małżeństw nie ma doświadczenia, są po narodzinach swojego pierwszego dziecka. Potrzeba jest dodatkowa motywacja, trochę czasu na zdobycie wiedzy i umiejętności by tworzyć i poprawnie odczytywać karty obserwacji, skutecznie dostosowywać współżycie seksualne do wniosków wypływających z analizy objawów płodności, jeżeli z ważnych powodów małżonkowie nie planują poczęcia dziecka. Cieszę się, że Liga Małżeństwo Małżeństwu w roku Jubileuszu 20 – Lecia (gratulacje!) wybrała jako temat kolejnej publikacji problematykę stosowania metod NPR w okresie poporodowym. Treść książki została opracowana w ten sposób, że służyć może jako podręcznik dla uczestników warsztatów i szkoleń oraz jako poradnik dla tych, którzy samodzielnie zgłębiają te tematykę. Jestem przekonany, że ta książka, jak i cała „trylogia” powinna być umieszczona w spisach lektur obowiązujących studentów i studentek studiów medycznych, pielęgniarskich i położniczych. Zachęcam gorąco rodziców, instruktorów NPR do gruntownego zapoznania się z treścią tej cennej publikacji, będącej drugą częścią „trylogii” wydawanej przez Ligę. Czekamy na trzeci podręcznik na temat stosowania NPR w okresie premenopauzy. Cieszy fakt, że nowe pokolenia nie gubią dorobku swoich poprzedników i twórczo, z entuzjazmem promują, upowszechniają zgodny z fizjologią człowieka, naturalnym prawem styl życia szanujący godność osoby, prawdziwe człowieczeństwo, powołanie do rodzicielstwa i szacunek dla każdego ludzkiego życia.
 
Template by JoomlaShine