Najczęstsze przyczyny niepłodności po stronie kobiet związane są z blokowaniem poczęcia przez psychikę.

Badania amerykańskie podają, że spośród małżeństw leczęcych się przez 3,5 roku na drodze oddziaływań medycznych tylko 18% doczekało się poczęcia dziecka. Pozostałe pary, którym te oddziaływania nie pomogły poddano terapii psychologicznej i po niej aż 44% par doczekało się poczęcia dziecka.

Na podstawie tych badań widać, że niepokoje, stresy, lęki, problemy w relacji małżeńskiej, negatywne doświadczenia związane ze staraniem się o własne potomstwo częściej blokują poczęcie dziecka niż problemy ściśle somatyczne.

Niestety, osobom dużo łatwiej przychodzi przyznać się do choroby ciała, niż blokad psychicznych i poddać leczeniu medycznemu, niż psychologicznemu. Jednak niech ten szczytny cel, jakim jest posiadanie potomstwa doda odwagi do skorzystania z fachowej pomocy terapeutycznej tym wszystkim małżonkom, którzy pragną mieć dziecko i chcą uniknąć wchodzenia w nieetyczne sposoby przekazywania życia ludzkiego (in-vitro).

W rozwiązywaniów problemów tej natury pomagamy  na tygodniowych Wczasach w Bieszczadach dla małżeństw bezdzietnych  -  mających trudności w poczęciu dziecka. Oprócz  wypoczynku w pięknym zakątku Polski eliminującego stres, prezentujemy zasady zdrowego odżywiania sprzyjające zwiększeniu szans na poczęcie, uczymy metod planowania rodziny umożliwiających wybranie najkorzystniejszego czasu na poczęcie dziecka, realizujemy pomoc psychologiczno-terapeutyczną indywidualną, małżeńską i grupową wspierającą eliminację bloków natury psychicznej.

We wczasach bierze udział tylko kilka par - od 3 do 6 małżeństw. Trwają one 8 dni i są  organizowane w miesiącach wakacyjnych oraz czerwcu i wrześniu.

Ośrodek Profilaktyki i Odnowy Rodziny prowadzi w Bieszczadach (Baligród)

8-dniowe Trapeutyczne Wczasy w Bieszczadach dla małżeństw bezdzietnych  -  mających trudności w poczęciu.

 • Terminy:
 • 16-23.06.2012,
 • 30.06-07.07.2012,
 • 01-08.09.2012
 • Koszt: 720zł od osoby

W programie wczasów przewidziane są zajęcia:

1) Edukacyjno – terapeutyczne: obejmują codzienne 1 spotkanie dwugodzinne lub 2 po jednej godzinie zajęć edukacyjno – terapeutycznych w grupie 3 - 6 małżeństw oraz jedno indywidualne godzinne spotkanie konsultacyjno - terapeutyczne z małżeństwem lub jednym z małżonków.

2) Wypoczynkowo - rekreacyjno - krajoznawcze: wycieczki w wysokie Bieszczady - Tarnica (dla chętnych), cerkiew w Łopience, Połonina Wetlińska, zapora wodna w Solinie, Polańczyk, rejs żaglówką po Zalewie Solińskim, Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Nowosiółkach,  basen kryty (dla chętnych),  wędrówki, spacery, ogniska, pogodne wieczory, dansing w Polańczyku,  w okresie zimowym (zamiast rejsu, Tarnicy i Połoniny Wetlińskiej wyciąg narciarski, kulig itp.).

Zakwaterowanie:
w czteropokojowym domku "Nad Strumieniem" i  trzypokojowym 6 osobowym domku całorocznym w pięknej dolinie na skraju Baligrodu - do obejrzenia na naszej stronie internetowej www.odnowarodzin.org.pl  (patrz: baza noclegowa). Oczywiście każde małżeństwo jest zakwaterowane w osobnym pokoju z łazienką.

Wyposażenie domków: kominek, pełny węzeł sanitarny, wyposażona kuchnia, TVP, pościel kołdry i poduszki. Przed domkami parking. Obok domków rzeka plac rekreacyjny, ogród, miejsce na ognisko i grill

Koszt: 8-dniowych wczasów od osoby wynosi 720zł  i obejmuje: zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, realizację zajęć edukacyjno – terapeutycznych.

Uwaga! Koszty nie obejmują zajęć wypoczynkowo - rekreacyjno - krajoznawczych (dojazd do szlaków muzeum basenu i bilety wstępu na szlaki, muzeum, basen, parkingowe, rejsu. – wszystkie punkty to dodatkowo ok. 120zł). Wskazany przyjazd własnym samochodem.

Wyżywienie: obiady i obiado-kolacje przygotowują pracownicy kuchni, a w trakcie wycieczek zaplanowane są w restauracji, śniadania i kolacje przygotowują wspólnie dyżurni uczestnicy (co sprzyja lepszemu poznaniu się osób). Produkty finansowane są z powyżej podanych opłat, a dostarczane są przez obsługę wczasów.

 • W celu zapisania się prosimy pobrać kartę zgłoszeniową z naszej strony www.odnowarodzin.org.pl,

  wypełnić ją i przesłać do nas na adres e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  lub zgłosić się telefonicznie pod tel. (81) 751 21 93

  Program wczasów dla małżeństw bezdzietnych  -  mających trudności w poczęciu dziecka.

  Dzień 1 Sobota

  zjazd do godziny 17.00 Recepcja: Bieszczady, Baligród, ul. Balów 16

  tel. 0 507 031 912 Bogusław Zaremba

  17.30 Po rozlokowaniu do pokoi: spotkanie organizacyjno-integracyjne, zapoznanie uczestników.

  18.30 Kolacja

  19.30 Spotkanie integracyjne c.d.

 • Dzień 2 Niedziela

  7.45 Śniadanie, II śniadanie na trasie

  8.30 Warsztaty w grupie

  10.00 Wyjazd na pobliski szczyt Lipowiec i spacer do Łopienki (nieistniejąca wieś, w której ocalała tylko cerkiew) Msza św. katolicka w cerkwi o godz. 15,00. Po Mszy św. lub kolacji warsztaty.

  18.30 Obiado-kolacja

  Codzienne spotkania konsultacyjno - terapeutyczne z małżeństwem lub jednym z małżonków w tzw. „międzyczasie”

 • Dzień 3 Poniedziałek

  7.45 Śniadanie

  8.30 Warsztaty

  13.00 Obiad

  14.00 Wyjazd do Soliny, Polańczyka, rejs statkiem lub żaglówką po Zalewie Solińskim.

  18.00 Kolacja w restauracji

  20. 00 – 22.00 Dansing

 • Dzień 4 Wtorek

  7.45 Śniadanie,  II śniadanie na trasie

  8.45 Wycieczka w wysokie Bieszczady (Połonina Wetlińska, Warsztaty na szczycie.

  zejście szlakiem do Starego Sioła).

  18.30 Obiado-kolacja, Warsztaty

 • Dzień 5 Środa

  7.45 Śniadanie

  9.00 Muzeum przyrodniczo łowieckie w Nowosiółkach, spotkanie z przedstawicielami bieszczadzkiego koła łowieckiego. Wejście na szczyt widokowy w Nowosiółkach Warsztaty

  14.00 Obiad, czas wolny. Basen kryty (dla chętnych),

  18.30 Kolacja i kiełbaski przy ognisku, Coś z historii Bieszczad. (dojadanie w domku w dowolnym czasie i towarzystwie).

 • Dzień 6 Czwartek

  7.45 Śniadanie, II śniadanie na trasie

  8.45 Wyjazd i wejście na Tarnicę - najwyższy szczyt Bieszczad, dla chętnych  zwiedzanie Cisnej,  Warsztaty

  17.00 Obiado-kolacja

  Ognisko, Warsztaty

 • Dzień 7 Piątek

  7.45 Śniadanie

  8.30 Warsztaty

  Czas wolny – dla chętnych wejście na Kiczerę – widokowy szczyt w Baligrodzie. Indywidualne konsultacje (dla chetnych).

  14.00 Obiad i czas wolny

  17.00 Spotkanie ewaluacyjne, podsumowanie pobytu, wnioski, informacje zwrotne, wymiana adresów.

  18.30 Kolacja.

  19.30 Ognisko lub spacer

 • Dzień 8 Sobota

  7.45 Śniadanie

  8.45 Pakowanie, sprzątanie, pożegnanie, ocieranie łez, rozjazd do godz. 11.00

Template by JoomlaShine